Aktualności

Jak dbać o zęby?

Twój piękny uśmiech zależy nie tylko od umiejętności dentysty, ale przede wszystkim od tego, jak sam dbasz o zęby. Sprawdź nasze pięć zasad zdrowego uśmiechu!

 

Jeśli chcesz mieć białe i zdrowe zęby, musisz o nie dbać codziennie. Sprawdź nasze pięć zasad pięknego uśmiechu i zacznij się do nich stosować już dziś.

Skutki nieprawidłowej higieny jamy ustnej

Nieprzykładanie wystarczającej wagi do higieny jamy ustnej skutkuje nie tylko problemami natury estetycznej, takimi jak żółknięcie zębów i pojawianie się osadów, ale także potencjalnymi problemami zdrowotnymi. Gromadząca się na powierzchni zębów płytka może prowadzić do kamienia nazębnego, odsłonięcia szyjek zębowych oraz problemów z dziąsłami i paradontozą, a zanieczyszczenia i resztki pokarmów są idealną pożywką dla bakterii bytujących w naszej jamie ustnej, co skutkować może pojawieniem się zmian próchniczych.

Na nasze szczęście prawidłowa higiena jamy ustnej nie jest ani czasochłonna, ani specjalnie skomplikowana. Wystarczy stosować się do pięciu prostych zasad.

Pięć zasad zdrowego uśmiechu

Jeśli tylko będziesz stosować się do naszych pięciu zasad zdrowego uśmiechu, unikniesz wielu poważnych problemów z zębami i całą jamą ustną:

  1. Szczotkuj zęby przynajmniej dwa razy dziennie.
  2. Raz dziennie wyczyść dokładnie przestrzenie międzyzębowe nicią dentystyczną, by pozbyć się resztek pokarmów i płytki nazębnej, zanim przekształci się w niemożliwy do usunięcia domowymi metodami kamień nazębny.
  3. Unikaj słodkich i gazowanych napojów – wpływają one niekorzystnie na szkliwo zębów, a cukier w nich zawarty jest idealną pożywką dla próchnicotwórczych bakterii.
  4. Maksymalnie ogranicz spożywanie produktów bogatych w cukry proste i skrobię oraz staraj się unikać mocno przetworzonej żywności.
  5. Nie zapominaj o regularnych wizytach kontrolnych w gabinecie dentystycznym, w końcu nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jak widać, prawidłowa higiena jamy ustnej wcale nie jest taka skomplikowana. Warto więc zacząć stosować się do tych pięciu, prostych zasad już dziś, zwłaszcza że uchronić nas mogą przed poważnymi problemami z uzębieniem.

Tagi: stomatolog Dąbrówka Mała,
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności