Endodoncja

Leczenie endodontyczne inaczej nazywane leczeniem kanałowym przeprowadzamy kiedy ząb jest zbyt zniszczony przez próchnicę lub był źle leczony w przeszłości zachowawczo lub endodontyczne. Polega ono na usunięciu martwych tkanek i bakterii z kanałów w korzeniu zęba. Leczenie składa się z jednej lub dwóch wizyt w zależności od zaawansowania procesu chorobowego.  Leczenie kanałowe jest tańszą metodą leczenia, którgo celem jest utrzymanie własnego zęba i jego funkcji , niż usuniecie i zastąpienie go mostem lub implantem. Po ustąpieniu dolegliwości bólowych i wyleczeniu otaczających tkanek kanały wypełnia się na stałe. Następnie można odbudować zniszczonego zęba zachowawczo (wypełnienie) lub protetycznie (korona).

 

Re-endo- jest to powtórne leczenie kanałowe, kiedy pomimo wcześniejszego leczenia utrzymują się dolegliwości bólowe lub zmiany w tkankach otaczających ząb. 

 

W rzadkich przypadkach może dojść do złamania narzędzia w kanale korzeniowym.  Usuwamy je za pomocą narzędzi ultradźwiękowych. 

 

W naszym gabinecie używamy materiałów i sprzętu najwyższej jakości . Opracowujemy kanały za pomocą pilników maszynowych  na specjalistycznych endomotorach. Dla uzyskania dokładności leczenia używamy urządzeń pomiarowych –endomertu RAYPEX 5- gwarantujących dokładne długości korzeni zębów. Leczenie odbywa się bezboleśnie i w przyjaznej atmosferze. Przed i po leczenia w celu weryfikacji wyników wykonujemy zdjęcie RTG.
 

 
Tagi: endodoncja Katowice, leczenie kanałowe Katowice,
 
 
  • Telefon

    [zobacz]

  • Adres

    ul. gen. Józefa Hallera  

    40-320 Katowice

  • Mail
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności