Aktualności

Wybielanie zębów - tylko u dentysty

Osoby marzące o śnieżnobiałym uśmiechu zazwyczaj próbują wielu metod, a nie wszystkie z nich są rozsądne. Między innymi z tego powodu pierwszym krokiem przy wybieleniu zębów powinna być zawsze wizyta u stomatologa.

 

Kto z nas nie marzy o śnieżnobiałych zębach? Niestety, w tym pędzie za hollywoodzkim uśmiechem sporo z nas zapomina o bezpieczeństwie, skłaniając się ku domowym sposobom, zamiast po prostu odwiedzić gabinet stomatologiczny.

Wybielanie zębów w domu – nie zawsze bezpieczne

Niestety sporo domowych sposobów na wybielanie zębów jest nie do końca bezpiecznych dla naszych zębów – na takich próbach najczęściej cierpi szkliwo, a w przypadku metod mechanicznych także dziąsła, co prowadzić może do odsłonięcia szyjek zębowych. Dodatkowo warto pamiętać, że w trakcie domowych zabiegów tak naprawdę usuwamy tylko powierzchniowe zabrudzenia i płytkę nazębną.

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty nie tylko przynosi lepsze i trwalsze efekty, ale przede wszystkim jest bezpieczniejsze. W naszym gabinecie wykonujemy wybielanie nakładkowe i wybielanie pojedynczych zębów – ceny można sprawdzić tutaj: Cennik gabinet stomatologiczny B-MED Katowice.

Skąd się biorą przebarwienia?

Przyczyn przebarwień zębów może być wiele. Od wrodzonej wady i cech osobniczych, po złe nawyki. Co ciekawe, to, że zęby mają żółty lub ciemniejszy odcień niżby nam się marzyło, wcale nie musi oznaczać, że nie są zdrowe. Także dlatego warto, by ich stan ocenił lekarz stomatolog.

Prawda jest jednak taka, że najczęstszą przyczyną nieestetycznego koloru zębów są złe nawyki, a wśród największych winowajców wyliczyć trzeba przede wszystkim:

  • palenie papierosów,
  • picie dużych ilości kawy i herbaty,
  • nieregularną, niedokładną lub nieprawidłową higienę jamy ustnej.

Jak dbać o zęby, żeby móc cieszyć się białym uśmiechem?

Najważniejszą zasadą zdrowych i zadbanych zębów jest regularność. Bez dokładnego szczotkowania przynajmniej dwa razy dziennie, najlepiej połączonego także z płukaniem jamy ustnej, nie ma co liczyć na to, że zabrudzenia nie będą się osadzały na naszych zębach.

Warto także ograniczyć spożycie produktów, które pogłębiają problem: wspomnianych już napojów, czyli kawy i herbaty, a także mocno słodkich produktów. Cukry są idealną pożywką dla bakterii żyjących w naszej jakie ustnej, więc lepiej ich unikać.

Tagi: wybielanie zębów,
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności