Dental Smile Designe

DSD to metoda wymyślona przez brazylijskiego dentystę Christiana Coachmana. Polega ona na wirtualnym zaplanowaniu wyglądu przyszłego uśmiechu jak również stworzeniu rzeczywistego modelu zębów zanim rozpocznie się pierwszy zabieg. Możemy wirtualnie dowolnie zmienić kształt i proporcje zębów aby wybrać ten najbardziej odpowiedni. Jest to nowoczesna metoda pozwalająca jasno i precyzyjnie określić wygląd i charakter zębów, a przy tym również całej twarzy. Nowoczesne narzędzie do komunikacji miedzy pacjentem, lekarzem i laboratorium protetycznym.

 

 

Na DSD składa się:

 

Sesja fotograficzna - Wykonanie serii zdjęć i filmów twarzy, zębów. Dodatkowo pacjent przekazuje swoje wyobrażenie o nowym uśmiechu.

 

Analiza i wirtualny projekt- Lekarz analizuje zależności między zębami, ustami, uśmiechem, a rysami twarzy i mimiką wyrażającą emocje. Następnie koryguje kształt, kolor, położenie zębów. Tak powstaje wirtualny kształt zębów, który można dodatkowo dostosować do własnych wymagań. Pobierane są wyciski pod rzeczywisty model zębów. Na tym etapie powstaje wstępny plan leczenia.

 

Przymiarka- Pacjent może na tym etapie skonfrontować wizualnie na sobie wcześniej wybrany projekt. Modele zębów są nasuwane na własne zęby tak, że można w lustrze „ przymierzyć” nowe zęby i zobaczyć czy pokrywają się z naszym wyobrażeniem. Jeżeli nowy wygląd zostaje zaakceptowany przystępujemy do planowania kompleksowego leczenia, by wirtualny wzór przenieść do rzeczywistości.

 

 
Tagi: Dental Smile Designe Katowice, Dental Smile Designe, DSD,
 
 
  • Telefon

    [zobacz]

  • Adres

    ul. gen. Józefa Hallera  

    40-320 Katowice

  • Mail
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności