Protetyka ruchoma

Protetyka to dział stomatologii, zajmujący się odtwarzaniem prawidłowego układu zębów, odbudowuje tkanki zębów bądź całkowicie je zastępują. Jest to niezwykle istotne ze względu estetyki, jak również ze względu na odbudowę utraconych funkcji jak żucie czy mowa. Nowoczesna protetyka pozwala odzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Wyróżniamy m.in. korony, licówki, mosty, wkłady (inlay), nakłady (onlay), protezy, struktury mocowane do implantów.

 

 

Protetyka ruchoma:

 

Protezy całkowite  - są to protezy wykonane przeważnie z akrylu odtwarzające wszystkie brakujące zęby. Można je również wykonać z acetalu lub nylonu. Dla alergików stosuje się akryle bez barwików.

 

Protezy częściowe - są to protezy uzupełniające częściowe braki zębów. Można je wykonać jak protezy całkowite z akrylu lub z podbudową metalową( protezy szkieletowe)

 

protezy częściowe akrylowe- również wykonane z akrylu. Przenoszą siły żucia przez śluzówkę, maja małe klamry(haczyki). W protezach acetalowych i nylonowych jest możliwość wykonania klamer w kolorze dziąsła

 

 

 

protezy szkieletowe- protezy bardziej wytrzymale od akrylowych. Przenoszą siły żucia głównie przez zęby i tylko częściowo przez śluzówkę. Są zredukowane w konstrukcji dzięki wykorzystaniu metalu jako szkieletu protezy. Dla zapewnienia komfortu i stabilizacji mają większe klamry (haczyki)

 

 

 

 

protezy na zasuwach- jest to proteza szkieletowa z zamaskowanymi klamrami w postaci zasuw. Aby wykonać takie uzupełnienie niezbędne jest założenie koron na ostatnie zęby sąsiadujące z luką. Jest to w pełni estetyczna praca ruchoma bez widocznych wystających elementów

 

 

 

protezy na teleskopach- jest to proteza ze szkieletem metalowym lub całkowicie wycięta z tlenku cyrkonu. Proteza mocowana jest na zasadzie składania teleskopów (cylindrów) jeden w drugi. Jest to uzupełnienie w pełni estetyczne.

 

 

 

 

 

 
Tagi: protetyka ruchoma katowice, Protetyka ruchoma,
 
 
  • Telefon

    [zobacz]

  • Adres

    ul. gen. Józefa Hallera  

    40-320 Katowice

  • Mail
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności